ÚVOD NÁVODY PRAVIDLA ORGANIZOVÁNÍ LINKY

 Úvod a všehochuť
 Kostýmy a masky
 Zbraně a zbroje
 Fotky

Návody


Zde si můžete stáhnout návody na prakticky vše kolem dřeváren. Jde pravděpodobně o nejobsáhlejší návody u nás. Tyto návody jsou ale poměrně stručně a věcně psané a počítají s tím, že máte základní řemeslnné zkušenosti (umíte použít vrtačku nebo vás napadne nenatírat meč balakrylem v obýváku na koberci) a že budete při jejich využívání myslet a sami zkoušet. Nejsou to podrobné postupy plné fotografické dokumentace (na to, s ohledem na jejich rozsah, nemám čas), ale zato tady nenajdete jen jednu variantu, ale celou škálu různých postupů a technik ze kterých můžete volit. Najdete tu i mnoho různých drobných fint a vychytávek, kvůli kterým stojí tyto návody za přečtení i zkušenému člověku.


Ne všechny části mám ještě přepsané, nové verze se zde budou objevovat postupně.


V této části si můžete stáhnout všehochuť návodů a informací (ze zkušenosti z práce s nováčky vím, že potřebují vědět nejen to, jak si vyrobit meč).


Základní pojmy - abyste věděli, co které slovo či zkratka mezi dřevaři znamená.

Jak začít, když vám nemá kdo poradit.

Civilní vybavení aneb, co se hodí mít kromě zbraně a kostýmu.

Co a kde kupovat a co a kde nekupovat.

Přehled materiálů na výrobu všeho možného, porovnání jejich vlastností a rady kde je (nejlépe zadarmo) sehnat. Starší verze, bude přepsána.

Jak si užít hru - co dělat aby se vám hra opravdu líbila. Starší verze, bude přepsána.

Jak si vybrat akci - na co vše si dávat pozor, když vybíráte, kam jet.

Chování na akcích má mnoho nepsaných pravidel a je důležité nekazit hru sobě ani ostatním. Jak si neudělat ostudu. Starší verze, bude přepsána.

Základy lukostřelby.

Základy šermu Podrobný návod, jak se učit šermovat. Zde jsou i instruktážní videa: držení zbraně, střeh, pohyb, sekání, úhyby a kryty, cvičení, specifika některýc zbraní.