Instalace Dračí Historie na Windows

Hra je otestována pod Windows 2000 a Windows XP. Měla by jet bez problémů i na starších Woknech. Jede dokonce v emulaci na Intel iMac pod Parallel Desktop 3.0 s Windows XP! Nikdy jsem ji netestoval pod Windows Vista a Windows 7, ale pravděpodobně pojede pod emulací Windows XP a pokud ne, použijte ScummVM. Instalace je relativně jednoduchá:

Windows XP

  1. Stáhněte jazykou verzi, která vám vyhovuje, a rozbalte ji.
  2. (Volitelně: Spusťte setup.exe. Toto stačí provést jednou po instalaci hry a dříve to bývalo nutné se starším herním programem. Nyní hra detekuje zvukovou kartu automaticky a tento krok není nutný.)
  3. Pokud chcete hrát nadabovanou verzi, stáhněte soubor se všemi rozhovory a rozbalte ho do adresáře se hrou. Potvrďte přepsání souboru novou verzí, ten původní je pouze atrapa s prázdnými zvuky. Pokud dabing nepotřebujete, nechte hru být, jak je.
  4. Spusťte dh.bat.

Windows 2000

  1. Nainstalujte VDM Sound, program, který emuluje pod novými operačními systémy staré zvukovky. (Někdy nemusí být potřeba.)
  2. Stáhněte jazykou verzi, která vám vyhovuje, a rozbalte ji.
  3. (Volitelně: Spusťte setup.exe pod VDM Sound, tzn. klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte spustit pod VDM Sound, nikoliv spustit přímo. Toto stačí provést jednou po instalaci hry a dříve to bývalo nutné se starším herním programem. Nyní hra detekuje zvukovou kartu automaticky a tento krok není nutný.)
  4. Pokud chcete hrát nadabovanou verzi, stáhněte soubor se všemi rozhovory a rozbalte ho do adresáře se hrou. Potvrďte přepsání souboru novou verzí, ten původní je pouze atrapa s prázdnými zvuky. Pokud dabing nepotřebujete, nechte hru být, jak je.
  5. Samotnou hru pustíte pomocí dh.bat pod VDM Sound.

V současné době není k dispozici žádný instalační program, který by tohle všechno udělal za vás. Pokud má někdo zájem, napište mi :-)

Hra je zkompilovaná opatchovaným Borland Pascalem, takže nebude dělat problémy typu Runtime Error 200 na současných počítačích. Díky Sergovi Klimovi z www.old-games.ru byly také v roce 2010 opraveny 2 prastaré chyby, které znemožňovaly spustit hru bez c:\autoexec.bat a které ji neúnosně zpomalovaly pod DosBoxem. Pokud máte již archív hry stažený, stáhněte ho znovu, protože obsahuje opravený soubor p.exe.

Instalace Dračí Historie pod DosBoxem

Od té doby, co byly opraveny 2 výše zmíněné chyby, hra jede okamžitě bez jakéhokoliv nastavování bez problém. Zde je starý diskuzní thread jak zprovoznit Dračí Historii pod DosBoxem z doby před tím.