ÚVOD NÁVODY PRAVIDLA ORGANIZOVÁNÍ LINKY

 Úvod a všehochuť
 Kostýmy a masky
 Zbraně a zbroje
 Fotky

Návody


Zde si můžete stáhnout návody na spoustu věcí kolem dřeváren. Tyto návody jsou ale poměrně stručně a věcně psané a počítají s tím, že máte základní řemeslnné zkušenosti (umíte použít vrtačku nebo vás napadne nenatírat meč balakrylem v obýváku na koberci) a že budete při jejich využívání myslet a sami zkoušet. Poatupně předělávám staré návody do nového hávu a doplňuji je fotkami. Prosím, nezlobte se, že to nenještě í hotové všude, je toho hodně.
Nenajdete zde jen jednu variantu, ale celou škálu různých postupů a technik ze kterých můžete volit. Najdete tu i mnoho různých drobných fint a vychytávek, kvůli kterým stojí tyto návody za přečtení i zkušenému čověku.


Samozřejmě tu nenajdete vše a některá témata byla podrobněji zpracována jinde, určitě se mrkněte do části Linky.


V této části si můžete stáhnout všehochuť návodů a informací (ze zkušenosti z práce s nováčky vím, že potřebují vědět nejen to, jak si vyrobit meč).


Základní pojmy - abyste věděli, co které slovo či zkratka mezi dřevaři znamená.aktualizováno 2016

Jak začít, když vám nemá kdo poradit. aktualizováno 2016.

Civilní vybavení aneb, co se hodí mít kromě zbraně a kostýmu. aktualizováno 2016

Co a kde kupovat a co a kde nekupovat. aktualizováno 2016

Přehled materiálů na výrobu všeho možného, porovnání jejich vlastností a rady kde je (nejlépe zadarmo) sehnat. aktualizováno 2016

Jak si užít hru - co dělat aby se vám hra opravdu líbila. Stará verze, bude přepsána.

Jak si vybrat akci - na co vše si dávat pozor, když vybíráte, kam jet.

Chování na akcích má mnoho nepsaných pravidel a je důležité nekazit hru sobě ani ostatním. Jak si neudělat ostudu. Stará verze, bude přepsána.

Základy lukostřelby.

Základy šermu Podrobný návod, jak se učit šermovat. Zde jsou i instruktážní videa: držení zbraně, střeh, pohyb, sekání, úhyby a kryty, cvičení, specifika některých zbraní.