Vítejte zájemci o

HRÁČSKÉ DOUPĚ

O co jde: Hráčské doupě je pohodové víkendové setkání a (aktivní) odpočinek. Program je volný, děláte si, na co máte náladu, nikdo vás nikam nehoní (ani spát :-) Poznáte nové fajn lidi a můžete si zahrát spoustu stolních a deskových her (které vás rádi naučíme). Trochu protáhnete tělo a procvičíte si mozek, můžete příjemně pokecat, zašermovat si, zpívat s kytarou, vydat se na příjemnou vycházku (je kam!) a vůbec si příjemně odpočinete.
Kromě útulného prostředí máte k dispozici velkou spoustu zajímavých her různého druhu (stolní, karetní, komunikační, pohybové), kytaru, velký sál na míčové hry, pingpong, florbalky, boxerky, věci na hraní Warhammeru (hrajeme jen s papírky), vybavenou kuchyň atd. Pokud si chcete zašermovat, bude s kým, ale přivezte si vlastní zbraně. Na některých doupatech bývá ještě navíc nějaký originální doplňkový program (přednáška, dílna, turnaj, ...).
Pití (sirup a čaj) je vždy k zadarmo dispozici.
Dále je k dispozici sprcha a wifi.
Na Hráčské doupě nepatří: alkohol a kouření (jednak jsme školské zařízení, kde je to zakázané a jednak se dá dobře bavit i bez toho), reprodukovaná hudba (pokud chcete hudbu, chopte se hudebních nástrojů) a počítače (nevadí když máte u hry otevřený noťas s pravidly nebo se po ránu učíte, ale hrát hry k nám nechoďte).

Kdo tam bývá: Tak 25 - 35 lidí z Brna i vzdálenějších míst. Většinou středoškoláci a vysokoškoláci, věkové rozpětí je ale hodně široké a běžné bývá 12-35 let. Větší část lidí se zná, menší část tvoří nové tváře, ale společnost je otevřená a chytíte se, i když nikoho neznáte. Velká část účastníků šermuje a jezdí na larpy. Rozhodně to není průměrná konzumní společnost, ale spíše pestrá sbírka zajímavých jedinců.

Kdy se to koná: nejbližší Hráčská doupata se budou konat v těchto termínech:

20. - 22. března 2020 - klasické Hráčské doupě
V sobotu odpoledne v 17 hodin bude mít Aegnor přednášku: Tradiční role hráčů a GM v RPG - přednáška o obvyklém rozložení pravomocí, povinností a kreativní agendy u herního stolu, a co vše lze dělat jinak
V sobotu večer cca v osm máme slíbenou fireshow :o)

září - další doupátka budou zase až po prázdninách

Víkendová doupátka začínáme v pátek v šest odpoledne (po předchozí domluvě lze přijet i dřív) a končíme v neděli ve tři. Lze přijet i jen na část víkendu (ale raději počítejte se spaním na místě, stejně nakonec většina lidí zůstane :-)

Kde se to koná: Centrum volného času Bystrouška, Brno Bystrc (pokud jste mladší a rodiče váhají, zda vás tam pustit, tak vězte, že jde o oficiální akci DDM s pedagogickým dozorem).

Jak se tam dostat: V Brně nastoupíte do tramvaje 1 (jede od Hlavního nádraží) a pojedete na konečnou Bystrc - Ečerova. Na konečné vystoupíte a přejdete hlavní silnici. Hned naproti vám je OD Albert, vpravo od něj Domácí potřeby a pak hned přes uličku nízký pomalovaný domek - to je Bystrouška.
Parkovat lze přímo před Bystrouškou. Mapa je zde. Telefon na místo je: 546 215 652 (volejte častěji, ne vždy je někdo v kanceláři).

Co sebou: spacák a karimatku, přezůvky, jídlo (stravování si zařizuje každý sám nebo ve skupinkách podle dohody, v objektu je slušná kuchyňka a hned vedle je supermarket otevřený celý víkend), hudební nástroje, zpěvníky, různé vlastní hezké hry, dobré jídlo, mlsy, dále dobré přátele, hezké slečny a jiné věci pro dobrou náladu :o)

Cena akce: Platí se 50 korun na několikahodinovou návštěvu, 100 korun za jedno odpoledne + večer, 200 korun za celý víkend.

Přihlášení: Na této stránce se přihlaste. Prosím, přihlaste se v předstihu (pokud možno alespoň dva týdny před akcí). Neplnoletí si vytisknou přihlášku, nechají ji podepsat rodiči a vezmou ji s sebou. Dospělým vytiskne přihlášku Azrik a podepíšou ji na místě. Platit lze předem (ne na poslední chvíli) na účet nebo hotově na místě. Pokud jste noví, přijdete pozdě, odjíždíte dřív nebo potřebujete něco speciálního, napište email Azrikovi (azrik@seznam.cz).

Ztráty a nálezy z posledních doupat:
- po lednovém doupěti zůstana na Bystroušce nabíječka
- po Silvestru zůstalo na Bystroušce několik plastových pixel
Pokud sami něco postrádáte nebo vám něco přebývá, prosím, ozvěte se Azrikovi.

A na závěr takové malé devatero chování na Bystroušce:

Na Bystroušku nepatří: Alkohol a kouření - případní (velmi vzácní) kuřáci, jděte kouřit ven (ne na dvorek, ale až před budovu) a poté pořádně vyvětrejte, ať to z vás nesmrdí - drtivá většina účastníků jsou nekuřáci a cigaretový kouř jim vadí. Reprodukovaná hudba - pokud chcete hudbu, chopte se hudebních nástrojů. Počítače - nevadí, když máte u RPG hry notebook s pravidly, vadí koukání na filmy, hraní her apod.
Cizinci - na doupátku se mohou vyskytovat cizí lidé (jiní lidé z našeho CVČ, lidé z taneční školy, návštěvy apod.) Chovejte se k nim slušně. Pokud narazíte na někoho cizího, neprodleně ho nasměrujte k Azrikovi, nebo Azrika k němu.
Hry - když dohrajete nějakou hru, pečlivě ji ukliďte a vraťte ji na stůl s hrami. Hry jsou drahé a někdy je nenahraditelná ztráta i jen jednoho malého dílku. K hrám se chovejte šetrně (neohýbejte karty, nejezte u hraní, hrajte jen na čistém stole apod.)
Jídlo - jezte jen v kuchyni !! V chladných měsících lze kromě lednice využít i prostor v kuchyni za oknem. Nejezte cizí jídlo, pokud vám něco zbude, nenechte to někde ležet, ale předejte to konkrétním lidem. Též platí, že co je na kuchyňské lince, je veřejně k dispozici. Soukromé zásoby si dejte jinam.
Nádobí - okamžitě po sobě umývejte, utírejte a uklízejte nádobí. Nenechávejte neumyté nádobí ve dřezu, nenechávejte neutřené nádobí odložené na sušáku. Též nenechávejte rozpité či dopité hrníčky, kelímky a jiné nádobí válet se všude po Bystroušce. Pokud uvidíte někoho, kdo to dělá, tak ho ihned upozorněte, ať si po sobě hned uklidí.
Nehody - když něco rozlijete, rychle to utřete (hadr visí skoro pod každým umyvadlem), další úklidové prostředky vám dá Azrik. Pokud se objeví nějaký průšvih (teče umyvadlo, vypadly pojistky, někdo se zranil, zlomila se florbalka apod.), hned ho ohlaste Azrikovi, který pomůže s řešením. Též pokud něco potřebujete (papíry a tužky, rukavice na šerm atd.) řekněte si Azrikovi.
Spaní - Na spaní slouží modrý sál, hudebna a (pokud je hodně lidí) i velký sál. Nespěte v kuchyni a na chodbě. V modrém sále je od 23 hodin zhasnuto (je to zaručená spací místnost). Po půlnoci nezpívejte a nekecejte na chodbě, je to v sále příliš dobře slyšet. V modrém sále nezabírejte moc místa (ani svými věcmi), aby se mezi vás vešli pozdější spáči. Respektujte klid spících (nerušte, nenechávejte otevřené dveře). Vypínejte si mobily !! Pokud chrápete, běžte spát do hudebny. Pokud někdo chrápe v modrém sále, vzbuťe ho a požádetjte, aby se přesunul do hudebny. Ráno respektujte spící v modrém sále.
Ve velkém sále budou dopoledne všichni vzbuzeni, aby sál vyklidili (věci si odneste do modrého sálu) a sál se mohl využívat. Jinde buzení nebude, ale po vzbuzení většiny (cca od dopoledne) nebude brán přílišný ohled na zbytek spících (nebudeme je budit, ale ani kvůli nim chodit celý den po špičkách).
Úklid - než odjedete, přispějte k úklidu Bystroušky, ať to nezůstává jen na několika posledních nebožácích. Určitě je třeba posbírat, umýt, utřít a uklidit nádobí, umýt povrchy, posbírat a vyhodit odpadky, vynést koše, uklidit hry a věci na svá místa apod.
Udržujte, prosím, pořádek i průběžně během doupátka. Když jdete kolem odpadku, vyhoďte ho. Když narazíte na odložené nádobí, umyjte ho (nebo ho alespoň odneste do kuchyně) - ideální je donutit k tomu člověka, kterého jste přistihli, jak ho odkládá. Když najdete plný koš, vyhoďte ho do popelnice (jsou na dvorku za zelenou mříží) a dejte do koše nový pytlík (jsou v kuchyni na poličce mezi horními skříňkami).
Odchod - když odcházíte (definitivně, nebo třeba i jen na procházku), dejte to vědět Azrikovi, ať vás nikdo neshání. Neodcházejte bez zaplacení, odevzdání přihlášky a podpisu na prezenční listinu.
Když odcházíte, zkontrolujte zda máte všechny svoje věci (i jídlo) a to raději dvakrát. Pokud doma něco postrádáte, napište ihned (!) email Azrikovi. Pokud na místě necháváte nějaké jídlo, předejte ho konkrétním lidem.

Těšíme se na viděnou!