Vítejte zájemci o

HRÁČSKÉ DOUPĚ

O co jde: Hráčské doupě je pohodové víkendové setkání a (aktivní) odpočinek. Program je volný, děláte si, na co máte náladu, nikdo vás nikam nehoní (ani spát :-) Poznáte nové fajn lidi a můžete si zahrát spoustu stolních a deskových her (které vás rádi naučíme). Trochu protáhnete tělo a procvičíte si mozek, můžete zpívat s kytarou, flákat se a válet, vydat se na příjemnou vycházku (je kam!), povídat si se starými i novými přáteli a vůbec si příjemně odpočinete.
Kromě útulného prostředí máte k dispozici velkou spoustu zajímavých her různého druhu (stolní, karetní, komunikační, pohybové), kytaru, velký sál na míčové hry, pingpong, florbalky, boxerky, věci na hraní Warhammeru (hrajeme jen s papírky), pravidla mnoha RPG her, vybavenou kuchyň atd. Pokud si chcete zašermovat, bude s kým, ale přivezte si vlastní zbraně. Na některých doupatech bývá ještě navíc nějaký originální doplňkový program (přednáška, dílna, turnaj, ...).
Pití (sirup a čaj) je vždy k zadarmo dispozici.
Dále je k dispozici sprcha, nějaké karimatky, spacáky a polštářky k půjčení (ale nespoléhejte na to a pokud máte vlastní vybavení, nenchávejte ho doma) a pokud to bude opravdu potřeba, tak i internet v kanceláři.
Na Hráčské doupě nepatří: alkohol a kouření (jednak jsme školské zařízení, kde je to zakázané a jednak se dá dobře bavit i bez toho), reprodukovaná hudba (pokud chcete hudbu, chopte se hudebních nástrojů) a počítače (už tak koukáte do monitorů až až :o).

Kdo tam bývá: Tak 20 - 30 lidí z Brna i vzdálenějších míst. Většinou středoškoláci a vysokoškoláci. Větší část lidí se zná, menší část tvoří nové tváře, ale společnost je otevřená a chytíte se i když nikoho neznáte. Hodně velká část účastníků jsou larpaři, šermíři, fyzici a podobná sebranka :o)

Kdy se to koná: nejbližší Hráčská doupata se budou konat v těchto termínech:

23. - 25. října 2015 Klasické Hráčské doupě.
Předběžně k programu: Sidair doveze podložky na Dance Dance Revolution (DDR), nejspíše bude i promítání a povídání z Islandu od Kláry.

20. - 22. listopadu 2015 Klasické Hráčské doupě.
Předběžně k programu: střelba z muškety od Bojovníka.

28. prosince 2015 - 1. ledna 2016 Silvestr na Bystroušce.
Ohledně programu je to ještě daleko.

22. - 24. ledna 2016 Klasické Hráčské doupě.
Ohledně programu je to ještě daleko.

19. - 21. února 2016 Klasické Hráčské doupě.
Ohledně programu je to ještě daleko.

18. - 20. března 2016 Klasické Hráčské doupě.
Ohledně programu je to ještě daleko.

22. - 24. dubna 2016 Klasické Hráčské doupě.
Ohledně programu je to ještě daleko.

Víkendová doupátka začínáme v pátek v šest odpoledne (po předchozí domluvě lze i dřív) a končíme v neděli ve tři. Lze přijet i jen na část víkendu (ale raději počítejte se spaním na místě, stejně nakonec většina lidí zůstane :-)

Kde se to koná: Centrum volného času Bystrouška, Brno (pokud jste mladší a rodiče váhají, zda vás tam pustit, tak vězte, že jde o oficiální akci DDM s pedagogickým dozorem).

Jak se tam dostat: V Brně nastoupíte do tramvaje 1 (jede od Hlavního nádraží) a pojedete na konečnou Bystrc - Ečerova. Na konečné vystoupíte a přejdete hlavní silnici. Hned naproti vám je OD Albert, vpravo od něj Domácí potřeby a pak hned přes uličku dlouhý přízemní domek - to je Bystrouška.
Parkovat lze přímo před Bystrouškou. Mapa je zde. Telefon na místo je: 546 215 652 (volejte častěji, ne vždy je někdo v kanceláři).

Co sebou: spacák a karimatku, přezůvky, jídlo (stravování každý sám nebo ve skupinkách podle dohody, v objektu je slušná kuchyňka a hned vedle je supermarket otevřený přes celý víkend), hudební nástroje, zpěvníky, různé vlastní hezké hry, dobré jídlo, mlsy, dále dobré přátele, hezké slečny a jiné věci pro dobrou náladu :o)

Cena akce: Platí se 75 korun za den, 150 za celý víkend.

Přihlášení: Prosím, povinně dejte vědět že chcete přijet, aby byl přehled, kolik lidí bude: azrik@seznam.cz

Ztráty a nálezy z posledního doupěte:
- Bára postrádá malé červené kleště na práci s drátky
Pokud sami něco postrádáte nebo vám něco přebývá, prosím, ozvěte se Azrikovi.

A na závěr takové malé devatero chování na Bystroušce:

Na Bystroušku nepatří: Alkohol a kouření - případní, velmi vzácně přijímaní, kuřáci jděte kouřit ven a poté pořádně vyvětrejte, ať to z vás nesmrdí - drtivá většina účastníků jsou nekuřáci a cigaretový kouř jim vadí. Reprodukovaná hudba - pokud chcete hudbu, chopte se hudebních nástrojů. Počítače - nevadí, když máte u RPG hry notebook s pravidly, vadí koukání na filmy, hry apod.
Cizinci - na doupátku se mohou vyskytovat cizí lidé (jiní lidé z našeho CVČ, lidé z taneční školy, návštěvy apod.) Chovejte se před nimi slušně. Pokud narazíte na někoho cizího, neprodleně ho nasměrujte k Azrikovi (nebo Azrika k němu).
Hry - když dohrajete nějakou hru, pečlivě ji ukliďte a vraťte ji na stůl s hrami. Hry jsou drahé a někdy je nenahraditelná ztráta i jen jednoho malého dílku, k hrám se chovejte šetrně (neohýbejte karty, nejezte u hraní, hrajte jen na čistém stole apod.)
Jídlo - jezte jen v kuchyni !! Nově je zde k dispozici lednice a mikrovlnka, udržujte je čisté. V chladných měsících lze navíc jako lednici využít i prostor v kuchyni za oknem. Nejezte cizí jídlo, pokud vám něco zbude, nenechte to někde ležet, ale dejte to konkrétním lidem. Též platí, že co je na kuchyňské lince, je veřejně k dispozici. Soukromé zásoby si dejte jinam.
Nádobí - okamžitě po sobě umývejte, utírejte a uklízejte nádobí. Nenechávejte neumyté nádobí ve dřezu, nenechávejte neutřené nádobí odložené na sušáku. Též nenechávejte dopité hrníčky, kelímky a jiné nádobí válet se všude po Bystroušce. Pokud uvidíte někoho, kdo to dělá, tak ho upozorněte, ať si po sobě hned uklidí (jinak na to zapomene a bude to za něj muset dělat někdo jiný).
Nehody - když něco rozlijete, rychle to utřete (hadr visí skoro pod každým umyvadlem), další úklidové prostředky vám dá Azrik. Pokud se objeví nějaký průšvih (teče umyvadlo, vypadly pojistky, někdo se zranil, zlomila se florbalka apod.), hned ho ohlaste Azrikovi, který pomůže s řešením. Též pokud něco potřebujete (papíry a tužky, rukavice na šerm, na chvíli na internet atd.) řekněte si Azrikovi.
Spaní - Na spaní slouží modrý sál, hudebna a (pokud je hodně lidí) i velký sál. Nespěte v kuchyni a na chodbě. V modrém sále je od 23 hodin zhasnuto (je to zaručená spací místnost). Po půlnoci nezpívejte a nekecejte na chodbě, je to v sále příliš dobře slyšet. V malém sále nezabírejte moc místa (ani svými věcmi), aby se mezi vás vešli pozdější spáči. Respektujte klid spících (nerušte, nenechávejte otevřené dveře). Vypínejte si mobily !! Pokud chrápete, běžte spát do hudebny. Pokud někdo chrápe, můžete ho vzbudit a požádat, aby se přesunul do hudebny.
Ve velkém sále nejpozději v poledne všechny vzbudím, aby sál vyklidili (věci si odneste do modrého sálu) a sál se mohl využívat. Jinde buzení nebude, ale po vzbuzení většiny (cca od dopoledne) nebude brán přílišný ohled na zbytek spících (nebudeme je budit, ale ani kvůli nim chodit celý den po špičkách).
Úklid - než odjedete, přispějte k úklidu Bystroušky, ať to nezůstává jen na těch posledních. Určitě je třeba posbírat, umýt, utřít a uklidit nádobí, umýt povrchy, posbírat a vyhodit odpadky, vynést koše, uklidit hry a věci na svá místa apod.
Udržujte, prosím, pořádek i průběžně během doupátka. Když jdete kolem odpadku, vyhoďte ho. Když narazíte na odložené nádobí, umyjte ho (nebo ho alespoň odneste do kuchyně) - ideální je donutit k tomu člověka, kterého jste přistihli, jak ho odkládá. Když najdete plný koš, vyhoďte ho do popelnice (jsou na dvorku za zelenou mříží) a dejte do koše nový pytlík (jsou v kuchyni na poličce mezi horními skříňkami).
Odchod - když odcházíte (definitivně, nebo třeba i jen na procházku), dejte to vědět Azrikovi, ať vás nikdo neshání. Neodcházejte bez placení (pokud není Azrik k dispozici, pošlete mu peníze po někom jiném). Kromě zaplacení se též, prosím, zapište na presenční listinu (je vždy v modrém sále na stole u umyvadla). Když odcházíte, zkontrolujte zda máte všechny svoje věci (i jídlo) a to raději dvakrát. Pokud doma něco postrádáte, napište ihned email Azrikovi. Pokud na místě necháváte nějaké jídlo, předejte ho konkrétním lidem.

Těšíme se na viděnou!