Hráčské doupě

O co jde: Hráčské doupě je pohodové víkendové setkání a (aktivní) odpočinek. Tato akce má více než dvacetiletou tradici. Program je volný, děláte si, na co máte náladu, nikdo vás nikam nehoní. Poznáte nové fajn lidi a můžete si zahrát spoustu stolních a deskových her (které vás rádi naučíme). Trochu protáhnete tělo a procvičíte si mozek, můžete příjemně pokecat, zašermovat si, zpívat s kytarou, vydat se na vycházku a vůbec si odpočinete.

Kdo tam bývá: Tak 30 – 50 lidí z Brna i vzdálenějších míst. Většina účastníků se pohybuje v rozmezí 12-35 let, ale věk nevnímáme jako to nejdůležitejší. Větší část lidí se zná a chodí pravidelně, menší část tvoří nové tváře, ale společnost je otevřená a není těžké se chytit, i když nikoho neznáte. Lidi jsou tu příjemní a pohodoví. Velká část účastníků šermuje a jezdí na larpy. Rozhodně to není průměrná konzumní společnost, ale spíše pestrá sbírka zajímavých jedinců.

Kdy se to koná: Hráčská doupata se konají zhruba jednou měsíčně od září do března. Lze přijet i jen na část víkendu (ale raději počítejte se spaním na místě, stejně nakonec většina lidí zůstane).

Příští hráčská doupata budou 24. - 26. listopadu (Bílovice), prodloužený silvestr (nejspíše Bílovice)

Co sebou: spacák, karimatku, přezůvky, jídlo (stravování si zařizuje každý sám nebo ve skupinkách podle dohody), deskovky, zbraně na šerm, hudební nástroje, zpěvníky, mlsy a jiné věci pro dobrou náladu :o)

Cena akce: podle místa, obvykle 150 Kč/den.

A na závěr určitá pravidla chování na doupátkách (zkráceně a aktuálně zde):

Na Hráčské doupě nepatří: Alkohol a kouření – případní (velmi vzácní) kuřáci, jděte kouřit ven a poté pořádně vyvětrejte, ať to z vás nesmrdí – drtivá většina účastníků jsou nekuřáci a cigaretový kouř jim vadí. Reprodukovaná hudba – pokud chcete hudbu, chopte se hudebních nástrojů. Počítače a mobily – nevadí, když máte u RPG hry notebook s pravidly nebo se chvíli učíte, vadí koukání na filmy, hraní her apod. Přijeli jste mezi lidi a za lidmi.

Hry – když dohrajete nějakou hru, pečlivě ji ukliďte a vraťte ji na stůl s hrami. Hry jsou drahé a někdy je nenahraditelná ztráta i jen jednoho malého dílku. K hrám se chovejte šetrně (neohýbejte karty, nejezte u hraní, hrajte jen na čistém stole apod.)

Jídlo – jezte jen na určeném místě. Nejezte cizí jídlo. Pokud vám něco zbude, nenechte to někde ležet, ale předejte to konkrétním lidem.

Nádobí – ihned po sobě umývejte, ale i utírejte a uklízejte nádobí. Nenechávejte neumyté nádobí ve dřezu, nenechávejte neutřené nádobí odložené na odkapávači. Též nenechávejte rozpité či dopité hrníčky a jiné nádobí válet se všude možně. Pokud uvidíte někoho, kdo to dělá, tak ho upozorněte, ať si po sobě ihned uklidí.

Nehody – když něco rozlijete, rychle to utřete. Pokud se objeví nějaký průšvih (teče umyvadlo, vypadly pojistky, někdo se zranil, zlomila se florbalka apod.), hned ho ohlaste Azrikovi, který pomůže s řešením.

Spaní – Je určena jedna hlavní spací místnost, ve které je od 23 hodin zhasnuto (je to zaručená spací místnost). Po této hodině nezpívejte a nekecejte za dveřmi. Nezabírejte moc místa (ani svými věcmi), aby se mezi vás vešli pozdější spáči. Respektujte klid spících (nerušte, nenechávejte otevřené dveře). Vypínejte si mobily. Pokud chrápete, běžte spát do jinam. Pokud někdo chrápe v hlavní spací místnosti, vzbuťe ho a požádejte, aby se přesunul jinam. Ráno respektujte spící, ale po vzbuzení většiny (od dopoledne) nebude brán přílišný ohled na zbytek spících (nebudeme je budit, ale ani kvůli nim chodit celý den po špičkách).

Úklid – než odjedete, přispějte k úklidu všech prostor, ať to nezůstává jen na několika posledních nebožácích. Určitě je třeba posbírat, umýt, utřít a uklidit nádobí, umýt povrchy, posbírat a vyhodit odpadky, vynést koše, uklidit hry a věci na svá místa apod.
Udržujte, prosím, pořádek i průběžně během doupátka. Když jdete kolem odpadku, vyhoďte ho. Když narazíte na odložené nádobí, umyjte ho (nebo ho alespoň odneste do kuchyně) – ideální je donutit k tomu člověka, kterého jste přistihli, jak ho odkládá. Když najdete plný koš, vyhoďte ho do popelnice a dejte do koše nový pytlík.

Odchod – když odcházíte (definitivně, nebo třeba i jen na procházku), dejte to vědět Azrikovi, ať vás nikdo neshání. Neodcházejte bez zaplacení. Když odcházíte, zkontrolujte zda máte všechny svoje věci (i jídlo) a to raději dvakrát. Pokud doma něco postrádáte, napište ihned (!) email Azrikovi. Pokud na místě necháváte nějaké jídlo, předejte ho konkrétním lidem.

Těšíme se na viděnou!