Víkendová výuka šermu na larpy

O co jde a pro koho je akce určena: Víkend věnovaný intenzivnímu výcviku šermu dřevěnými zbraněmi. Akce je určená pro lidi, kteří nemají čas na pravidelné tréninky a pro lidi z menších měst a vesnic, kteří nemají s kým cvičit a kde se učit. Akce je vhodná spíše pro méně zkušené šermíře a nováčky. Věkové rozmezí od cca 14 let až do starší dospělé. Počet účastníků 12-20.
Víkend bude dost fyzicky náročný. Půjde o intenzivní nalejvárnu a cvičení. Šermovat budeme venku i v sále. Cvičit budeme duely i spolupráci a skupinový boj. Šermovat budete se zbraněmi, které si přivezete (v omezené míře si lze zbraně i půjčit, viz níže), ale necháme vás vyzkoušet i něco jiného. V pauzách a po večerech můžeme popovídat, jak to vypadá na akcích, poradit s tvorbou zbraní, kostýmů a vybavení apod.. To podle vašeho zájmu.
Akci povede Pavel "Azrik" Plíšek, pedagog Centra volného času a prefosionál, který tento typ šermu učí už více než dvacet let. Zde je stránka s různými mými návody a dokumenty. Najdete tam i pravidla, podle kterých budeme šermovat (ale vyzkoušíme i jiné systémy) a také dokument Základy šermu, kde můžete dopředu načíst teorii + odpovídající videa. Před akcí je NUTNÉ důkladně si pročíst pravidla. Případné nejasnosti a dotazy si sepište, rádi na ně odpovíme.

Kdy: o víkendu 1. - 3. října 2021
Přijezd v pátek mezi 16 a 18 hodinou (pozdější příjezd, prosím, domluvte předem). To je čas na ubytování se, večeři a převlečení. Program začíná úvodním seznámením a kontrolou zbraní v 18:00. Konec programu je v neděli v 15:00. Není možné přijet jen na část víkendu.

Kde: v DDM Helceletka, pobočka Bystrouška v Brně v Bystrci.

Ubytování a stravování: Spaní v sále ve vlastních spacácích (karimatky můžeme půjčit). K dispozici je vybavená kuchyňka, ale jen jedna sprcha (místo dlouhého sprchování, prosím, jen rychle spláchněte pot).
V sobotu uvaříme účastníkům teplý oběd a večeři, v neděli teplý oběd. Zbytek jídla je na vás. Případná stravovací omezení, prosím, pište do přihlášky. Po celou dobu bude k dispozici dostatek pití (čaj, sirup, kafe).
Jsme školské zařízení a budeme intenzivně bojovat, takže půjde o akci bez alkoholu. Případní kuřáci budou muset kouřit venku.

Cena: 800 korun

Jak se přihlásit: Přes nás informační systém. Je třeba se nejprve zaregistrovat zde.

Co budete potřebovat?

Dobré zbraně - každý účastník si musí přinést alespoň jedno z následujícího: jednoruční zbraň + štít, jednoruční zbraň + dýka, obouruční zbraň, dva tesáky. Výrazně doporučujeme vzít si nejméně dvě možnosti (jedna se může ukázat nevhodnou, zbraň nemusí být použitelná nebo se může během víkendu poškodit). Dále si můžete přivézt i luk či kuši a alespoň pět šípů nebo kopí. Nemusí být všechno vaše, klidně si zbraně půjčte. Zbraně musí být bezpečné, měkce polstrované, přiměřeně těžké pro majitele a v dobrém stavu (neopotřebované polstrování).

Pokud vlastní zbraně nemáte, můžeme vám zbraně půjčit, ale za to si započítáme 200 korun (náklady na budoucí pořízení nových zbraní, protože ty půjčené za víkend dost opotřebíte). Vyhrazujeme si možnost zapůjčené zbraně předčasně odebrat, pokud se k nim nebudet chovat dostatečně šetrně.

Oděv vhodný pro delší cvičení venku i uvnitř. Oděv mějte přizpůsobený aktuálnímu počasí. Kostým mít nemusíte, ale není špatné ho vzít s také sebou (vyzkoušíte jeho použitelnost v boji).

Rukavice vhodné na šerm, vítáme i jakékoliv další ochranné prostředky (zbroje, přilby, suspenzory ...). Klidně i nedobové (sportovní chrániče, lyžařské přilby). Vřele doporučujeme alespoň minimální zbroj, protože šermovat budeme hodně a modřinám se jinak úplně nevyhnete. Kovovou zbroj (kromě přilby) nedoporučujeme, moc by vás vyčerpávala.

Spacák a případně karimatku, věci na spaní, hygienické potřeby.

Obuv na šerm a pobyt uvnitř (sálové boty nebo čisté tenisky s nešpinící podrážkou), obuv na šerm venku.

Jídlo na páteční večeři, snídaně a svačiny (k dispozici bude vybavená kuchyňka, varná konvice, lednička, mikrovlnka, trouba). Dostatek mlsů na fyzicky náročný víkend :o)

Láhev na pití, případně nerez termosku.

Kytaru či něco jiného příjemného na zábavu večer (můžeme půjčit něco z naší zásoby deskovek).