Zde je obsah této stránky jako rtf doument k vytištění.

Zveme všechny organizátory dřeváren na letošní

Seminář organizátorů dřeváren (zkráceně SOD)

O co půjde: Neformální setkání organizátorů dřeváren z Čech, Moravy a případně i Slovenska. Diskuze o různých zajímavých či kritických tématech, vzájemná výměna zkušeností.
Nejde o snahu organizovat či sjednocovat dřevárny u nás, ani o výukový seminář "Jak zorganizovat dřevárnu" pro mladé a začínající organizátory (ten by se, pokud bude dost zájemců, mohl konat v lednu).
Na SODu může posbírat zkušenosti, zjistit, jak to dělají ostatní, inspirovat se, získat rady i nové spolupracovníky. A v neposlední řadě se i setkat se starými známými, poznat nové zajímavé lidi, pokecat a být in :o)

Termín: 3. – 5. listopadu 2006

Místo: Centrum volného času Bystrouška, Brno (letos měli sice seminář dělat ostraváci, ale na poslední chvíli jim odpadlo místo a tak požádali mě)

Pro koho je akce určena: Organizátoři (nejlépe hlavní organizátoři) různých druhů dřeváren (zkušení i začínající)

Forma akce: Série seminářů na dané téma, mezi nimi vzájemné seznamování, volná diskuze a "kuloární" debaty, k tomu různé vzpomínání na akce, kytara a nějaké hry.
Jednotlivé semináře by měly trvat 30 minut až 2 hodiny, podle tématu. Žádné semináře se nebudou překrývat.
Jednotlivé semináře povede vždy jedna osoba, která bude řídit diskuzi. Půjde ale spíše o řízenou diskuzi s příspěvky od všech přítomných než o připravenou přednášku jedné osoby.
Prosím, předem si rozmyslete, zda budete chtít u některých témat přispět do diskuze a čím (nejlépe si příspěvek a argumenty dobře připravte předem).
Připomínáme, že aby byly semináře k něčemu, musí být diskuze řízená (přihlašování o slovo, mluví vždy jen jeden člověk) a hlavně, vaše příspěvky do ní musí být stručné, jasné a přínosné. Nejde o to, přesvědčit ostatní o vašem názoru, ale pouze prezentovat ho a nechat k zamyšlení. Lidi, které vaše myšlenka zaujala si vás rádi najdou po semináři a proberou ji s vámi podrobně. Prosíme, neomílejte jednu věc pořád kolem dokola, nenapadejte lidi s jinými názory a neodbočujte od tématu.
Právě zajištění toho, že seminář "nerozbředne" a probere se na něm vše důležité, je hlavní povinností vedoucího semináře. Tím musí být zkušená silná osobnost schopná řídit diskuzi. Věříme, že mezi vámi se jich najde dost a dost.
Pokud byste byli ochotni ujmout se řízení některých diskuzí, prosím, napište to do přihlášky.

Témata jednotlivých seminářů:
Jednotlivé semináře jsou vyjmenovány a popsány níže. Pokud vám nějaké důležité téma chybí nebo byste k nějakému tématu rádi něco doplnili, ozvěte se nám co nejdříve.

Systém organizace akce - jak zajistit vzájemnou informovanost organizátorů během hry, jak rozdělit pravomoci, autoritativní a demokratické vedení, co se hodí pro jakou akci

Cena akce - co všechno zahrnout do ceny akce, na co si dát pozor, kolik je dobré mít v rezervě

Přihlašování účastníků - jak to udělat, aby se lidi přihlásili včas, aby si připravili postavy, aby jich před akcí moc neodpadlo, jak sehnat schopné hráče na klíčové role apod.

Navazování jednotlivých her - jak propojovat jednotlivé ročníky navazujících dřeváren, kontinuita děje mezi hrami, pokračování postav z minulých let, časté problémy, finty

Co dělat když prší? - hra v dešti, co jde a co nejde dělat, různá náhradní řešení, zabezpečení herních věcí proti nepřízni počasí

Chyby a omyly - co se vám nepovedlo, co se pokazilo, na co jste zapomněli? Podělte se o důležité či zajímavé zkušenosti.

Vláda, stát a právo - jak to nastavit, jak to prosadit, co je na to potřeba, k čemu to je, osvědčené věci

Questy - jaké typy questů lze použít, jak je zadávat nebo podstrkávat hráčům, jak hodnotit řešení

Vstup informací do hry - jak pouštět do hry informace, různé druhy vstupů, řízení děje na hře

Herní byrokracie - glejty, deníky, formuláře a jiné papírování, co se osvědčilo a co není potřeba, jak by to mělo vypadat

Informace o hře a o světě ve kterém hra probíhá - co a jak hráčům říct, zajištění toho, aby byla představa o hře a o herním světě stejná u hráčů a organizátorů

Vývoj postavy a udílení zkušeností - různé systémy udílení zkušeností a vývoje postavy, výhody a nevýhody těchto systémů

24 hodinové hry a noční hry - specifika těchto akcí, noční boj, spánek, přepady, bezpečnost

Kartičkový soubojový systém - dřevárny a hry beze zbraní, jiná řešení soubojů, plusy a mínusy, kdy se to hodí

Bestie - tipy na zajímavé a zábavné bestie, jejich vlastnosti, výhody, zranitelnosti

Bojové dovednosti - používání dovedností v boji, osvědčené dovednosti a kouzla, jak moc používat v boji dovednosti, matematika v boji

Dobývání - jak ho udělat zajímavým a bezpečným, různé tipy

Kopí - diskuze o této velmi zajímavé, ale nebezpečné zbrani, vzhled, použití, bezpečnost

Časový rozvrh akce : Příjezd v pátek od šesti hodin odpoledne, konec v neděli ve tři odpoledne, předběžný časový rozvrh seminářů je zde (může být upraven a doplněn podle vašich ohlasů).

Jak se tam dostat: V Brně nastoupíte do tramvaje 1 nebo 3 (tramvaj 1 jede od Hlavního nádraží) a pojedete na konečnou Bystrc - Ečerova. Od nádraží trvá cesta 30 minut, budete potřebovat lístek za 13 korun - automat je na zastávce tramvaje. Na konečné vystoupíte a přejdete hlavní silnici. Hned naproti vám je OD Albert, vpravo od něj ještě Domácí potřeby a pak hned přes uličku dlouhý přízemní domek - to je Bystrouška. Parkovat lze přímo před Bystrouškou. Mapa je zde. Telefon na místo je: 546 215 652 (volejte častěji, ne vždy je někdo v kanceláři - po pátém zazvonění se ozve záznamník).

Co sebou: spacák, karimatku, přezůvky, jídlo (stravování každý sám nebo ve skupinkách, v objektu je slušná kuchyňka a hned vedle je supermarket otevřený přes celý víkend), připravené poznámky a příspěvky do seminářů, nějaké hry, kytara atd. Ještě připomínám, že alkohol a cigarety na Bystroušku nepatří.

Cena akce: 100 korun - za bydlení, týká se i těch, co by chtěli spát u někoho v Brně, takže si raději vemte spacák a karimatku a přespěte na místě, alespoň budete moci více popovídat s ostatními

Kontakt: azrik@seznam.cz

Přihlášení: Účast na akci není automatická, seminář je určen jen pro ty, kteří skutečně připravují nějakou akci, případně pro začínající organizátory. Přihlásit se je třeba na kontaktní email. Do přihlášky, prosím, uveďte vaše jméno, přezdívku, jakou akci pořádáte, jaká je vaše pozice v týmu organizátorů a případně libovolné připomínky k volbě témat seminářů a k jejich řazení. Pokud jste ochotni vést nějakou diskuzi, prosím, připište to.

Na akci se zatím přihlásili: Azrik (Hvelgerm a další), Pallando (Brány Světů), Mealtiner (Posel boží), Ondro, MISOO (Tordhan, slovensko), Norno + Caleb (Bitva o Helmův Žleb, Zlomení Prokletí), Jörg (Bitva o Kraj, Bitva o Pláně Severu), Ismir + 1 (Boj o Excalibur, Dol Amorth, Hrdinové mečem a magií), PB (Erien, Zlenice a Ples), Čáp (Mrazivý sever, Pád Melanoru), Necron (Awain), Jakub Holeček, Dan Texl (akce pro oddíl), Lone Wolf (Magnamund), Adam Vostárek (Azeroth), Lokýt (Ankh-Morpork), Petr Chval, Halka Buryová a Pavel Vaško (Válka o Mathaer), Turek (Telmnad, Bitva o Morii, DargorathIsilóte), Gandalf (?), White, Diktis (dříve Řád, teď ?), Rothas (Věk Hněvu), Zvíře (Zlenice), Jarin (Cormalen), 3x Dračí jezdci (?), Randir (Arnor), Riki, Mahtar, Gothmog a Newra (Svatá Válka, Gothic), Deranius, Elfin, Dark (Vandrárna), Murdoc, PJ, Riči, asi Rip (moravský PP)

Omluvili se: Ivana Kuglerová, Jixipen, Gendrim, Sindor, Tomáš Pajnok, Kamzinka a Twigi, Petrius, Gilgalad, Lopo, Skaven, Fanda, Felix, Johny, Darion a Kamila, Jiří von Malachut, Kalagar, Vlk, Rýťa, Giacomo, Merwin, Gavin, Sona, Yenis, Adam Vostárek, Raven, Zip

Těšíme se naviděnou!