Vandr po Mexiku a Guatemale

S Martinou a Vlčicí jsme vyjeli na velkou cestu do Mexika a Guatemaly. Strávili jsme v těchto exotických zemích více než pět měsíců (13. ledna - 18. června 2002), jezdili především stopem (cca 15 500 km z celkových více než 19 000 km) a spali převážně pod stanem či pod širákem. Viděli jsme spoustu krásných míst, potkali hodně zajímavých lidí a získali nemálo nevšedních zážitků a zkušeností.
Mexiko je hodně velké, celkem moderní, plné nádherných míst, docela turisticky známé, čím dál dražší, teplé až šíleně teplé, svobodné a přátelské. Guatemala je lidovější a obyčejnější, živější, místy méně turistická a také levnější. Mexičané a většina Guatemalců jsou skvělí, pohodoví, přátelští a pohostinní lidé od kterých by se Češi měli hodně co učit.
Během naší cesty jsme psali podrobné vyprávění o tom, kde jsme byli, co jsme zažili, o našich radostech i trablech a také různé cestopisné postřehy. Naše vyprávění si můžete přečíst zde. Vyprávění je hodně dlouhé a proto ho doporučujeme stáhnout, vytisknout a přečíst po částech někde doma v klidu: vypraveni.rtf
Pokud uvažujete o cestě do těchto zemí, vězte, že ji lze pořídit docela levně, zvláště když jezdíte stopem (což jde v Mexiku skvěle) a spíte převážně venku (žádný problém). Přepravovat se má smysl jedině stopem nebo vlastním autem (pro hodně drsné možná i kolo). Musíte umět alespoň trochu španělsky. Bezpečnost není velký problém a zážitky jsou opravdu mnohé.
Pokud máte zájem o další informace (letenky, víza, pojištění, očkování, jídlo, pití, spaní, doprava, stop, bezpečnost, zdraví, ceny, služby, průvodce a hlavně místa, které stojí za to navštívit), kontaktujte mne. Rád se o svoje zkušenosti podělím.

Zpět