ÚVOD STRANY PRAVIDLA PŘIHLÁŠENÍ

O co jde: O jednodenní LARP / dřevárnu, jednoduchou "kvestovou" bitvu podle klasického Warhammeru. Akce je menší, hravá, hodně pestrá a je vhodná i pro mladší a méně zkušené účastníky. Zabojujete si u nás hodně, jen ne tak tvrdě, jako na některých jiných bitvách. Bude i dost prostoru na taktiku (některé boje lze vyhrát tím, že budete chytřejší nebo tím, že budete lépe spolupracovat).

Legenda: Kněžím Sigmara se podařilo objevit rituál, kterým by mělo být možné zničit velmi nebezpečnou substaci - chaotit. Císař v tajnosti rozhodl o tajné operaci, která má za úkol proniknout do "neexistujících" tunelů pod jedním z velkých měst Říše, napadnout zbabělého nepřítele, zabrat jeho zásoby chaotitu a zničit ho. Neobvyklost rituálu a možnosti, které z něj vyplývají, přilákaly i mágy a příslušníky mnoha jiných národů, kteří se připojili k oběma stranám, aby zjistily, jak rituál využít nebo naopak zničit všechny, kteří ho dokážou provést. Schyluje se k velké tajné bitvě.

Proč jet právě na tuto bitvu: Zažijete u nás zajímavé a pestré bojové kvesty. I jiné typy boje než řadovka. Máte možnost jet za velmi širokou škálu postav. Zabojujete si dostatečně (obvykle stihneme 12 až 15 kvestů). Bojujeme cca od desíti do čtyř. Samozřejmostí je plynulá organizace bez čekání. Jezdí k nám pohodoví lidé a vládne u nás příjemná atmosféra. Naše bitva je vhodná i pro mladší šermíře a začátečníky. Všechny minulé ročníky se podařily :o)

Kdy a kde: sobota 20. dubna 2024 Brno Bystrc Má být sice chladno a možná i trochu skrápnout, ale bitva bude, dobře se oblečte.

Předpokládaný počet účastníků: 50-120 (obvykle nás bývá kolem 70)

Organizátoři: v současné době Azrik a Ondra Jahoda, kontakt: azrik@seznam.cz

Stručně kostýmy: Musí být ze světa Warhammeru (do toho se vejde velká spousta běžných kostýmů). Jde o high fantasy, nikoliv living fantasy akci. Dobře vypadající kostýmy a zbroje z náhražkových materiálů nám nijak nevadí. Více informací viz STRANY.

Stručně boj: Pohodový. Chceme se hlavně bavit. Žádné surovosti ani hádky. Toto NENÍ kekel. Budeme dost přísní na bezpečnost zbraní a budeme chtít, abyste bojovali obzvláště ohleduplně (v bitvě budou i dívky a starší děti). Bojuje se podle Azrikových pravidel boje (přísnější, jen malé štíty, trochu jiné zásahovky, přečtěte si to). V rozumné míře povolíme i unikátní a palné zbraně. Můžete přijet i jako nebojující mág, léčitel, hudebník či vlajkonoš. Více informací viz PRAVIDLA.

Věk účastníků a nováčci: Minimální věk pro bojujícího je 11 let. Bez výjimek. Mladší účastníky (nepříliš ochotně) přijmeme, ale výhradně jako střelce, mágy či léčitele s jedním životem a nutně s nebojujícím shodně okostýmovaným doprovodem, který se o ně bude v bitvě průběžně starat (a pomáhat hlídat dodržování pravidel). Upozorňujeme, že střelec nutně potřebuje střelnou zbraň s dobrým dostřelem.
Každý nováček (libovolného věku) musí před bitvou zvládat základy šermu a to jak fyzicky (zvládá svoji zbraň, brzdí rány, nenabíhá, nechová se sebvražedně), tak psychicky (uznává a počítá zásahy, hlídá záda protivníka). Než vyrazíte na bitvu, potřebujete minimálně několik hodin (lépe několik desítek hodin) cvičení.

Každý účastník, který není plnoletý, musí přivézt toto potvrzení podepsané svými rodiči. Bez něj nebudete vpuštěni do hry.

”Souhlasím, aby se můj syn / dcera ......................................, narozen ................ účastnil hry "Warhammer bitva", která proběhne 20.4.2024 a jsem si vědom/a obsahu a možných rizik této hry. Telefon na rodiče v průběhu hry: ............................... Podpis zákonného zástupce: ............”

Jako nebojující postavy (mágové, léčitelé, vlajkonoši, hudebníci apod.) jsou zváni i rodiče, sourozenci, úplní nováčci apod. Podmínkou je kostým a ochota podpořit atmosféru akce.

Cena akce: 100 Kč

Akce se koná s podporou podniku LESY ČR.

Jak na místo: Registrace se koná mezi 9:00 a 9:30 (poté odcházíme, ve vlastním zájmu přijďte včas) na kraji lesa u Bystrce (viz mapka). Z konečné tramvaje 1 Ečerova je to 1300 m. Polovinu cesty ušetříte, když popojedete autobusem na zastávku Ruda nebo Říčanská.
Parkování přímo u registrace není možné, snad jen v zatáčce silnice, ale je tam omezená kapacita. Doporučujeme využít velké parkoviště u blízkého Alberta nebo zaparkovat na přilehlém sídlišti.
Zde si můžete stáhnout navigaci.

Fotky z ročníku 2023 podzim:
Zde jsou fotky a videa (Blood Bowl) od Edity.
Zde jsou fotky od Adi.

Fotky z ročníku 2023 jaro:
Zde jsou fotky od Edity.
Zde jsou fotky od Azrika.
Zde jsou fotky od Idy.
Zde jsou fotky od Amfi.
Zde jsou fotky od Martina.

Fotky z ročníku 2022 podzim:
Zde jsou fotky od Věroše.
Zde jsou fotky od Edity.
Zde jsou fotky od Azrika.

Fotky z ročníku 2022 jaro:
Zde jsou fotky od Idy.
Zde jsou fotky od Věroše.
Zde jsou fotky od Elišky, heslo: "larp".

Fotky z ročníku 2021:
Zde jsou fotky od Věroše.
Zde jsou fotky od Idy.
Zde jsou fotky od Igora.
Zde jsou video od Igora (včetně leteckých záběrů :-) delší verze (35 minut) a kratší verze (8 minut).

Fotky z ročníku 2019:
Zde jsou fotky od Elišky.
Zde jsou fotky od Vojty Vaška.
Zde jsou fotky od Vandy a Marty.

Fotky z ročníku 2018:
Zde jsou fotky od Krysy.
Zde jsou fotky od skupiny Armet.
A zde fotky od Elišky.