ÚVOD STRANY PRAVIDLA PŘIHLÁŠENÍ

Pravidla šermu
Nejdůležitější pravidlo: Cílem kupodivu není za každou cenu vyhrát (i když to samozřejmě potěší), ale užít si to. Nesnažte se podvádět, bojovat moc tvrdě, hádat se o zásahy apod. Buďte vstřícní a pohodoví. Když vám bude něco vadit (máte pocit, že pravidla jsou nespravedlivá, myslíte si, že někdo podvádí nebo bojuje zbytečně hrubě apod.), tak nenadávejte, ale obraťte se na organizátory.
Bojujeme podle Azrikových pravidel boje, která si můžete stáhnout zde. Pozor, tato pravidla jsou podrobnější, než je obvyklé a řeší mnoho jinde ignorovaných problémů. Též zásahové plochy nejsou zcela obvyklé. Opravdu si je pročtěte, na této akci se na jejich dodržování dbá. Na bitvě budou zásahové plochy pro šípy jednotné, pro všechny stejné, stejné jako pro ruční zbraně.
Vzhledem k předpokládané účasti i mladých a méně zkušených bojovníků bude zvláště dbáno na bezpečnost boje. Pokud se neobtěžujete brzdit, rádi nabíháte apod. raději vůbec nejezděte. Tohle je "SOFT" bitva.

Kontrola zbraní
Bude dost přísná. Předem varujeme, že nechceme zbraně s tvrdým měkčením (většina měkčení z mikroporézní pryže je už za hranou a nepovolíme je). Raději si ověřte, že vaše zbraň projde, předem nebo si vemte náhradní zbraň.
Také nepovolíme moc těžké zbraně. Pokud má vaše kladive přes kilo, je jedno, jak je měkké, je nebezpečné už jen svou hybností.
Pokud máte o něco delší zbraň nebo větší štít, tak za -1 život vám 5cm odpustíme. U obouručních zbraní povolíme za -1 život rozumně těžkou (rozuměj, majitelem dobře ovladatelnou) zbraň až do 140cm.

Povolené zbraně
Z neobvyklých zbraní povolíme protáhlé štíty a palné zbraně (ne NERFky). Kopí a vrhací zbraně určitě ne. Další můžete zkusit domluvit (jen předem, na místě už ne).
Jako jednorázová zpestření povolíme omezeně i veselé úleťárny jako jsou třeba gobliní fanatici, inženýra s metačem granátů apod. Pokud by někdo přivezl hezké (a bezpečné a nepříliš rychlopalné) dělo, povolíme ho také (bude dávat za smrt a to i do štítů).

Životy
Běžně 3 životy. Lidi s krásným kostýmem 4 životy, lidi s mizerným kostýmem 2 životy. Za zbroje se žádné životy navíc nedávají.