ÚVOD STRANY PRAVIDLA PŘIHLÁŠENÍ

Tato bitva je na motivy klasického fantasy Warhammeru. Jde o "starý" Warhammer před End of times a Age of Sigmar. Pokud máte rádi svět Warhammeru nebo rádi Warhammer hrajete a chtěli byste něco podobného zažít na vlastní kůži, je toto akce právě pro vás. Ve Warhammeru je mnoho národů a frakcí a není zde žádné zřetelné dobro a zlo. Ale pro účely bitvy potřebujeme rozdělit jednotlivé rasy a národy na dvě části. Takže nastoupit můžete za tyto strany:

"Dobrá" strana - Říše, Bretonci, Vznešení elfové, Lesní elfové, Trpaslíci, Lizardi

"Zlá" starana - Válečníci chaosu, Bestie, Démoni, Temní elfové, Orci, Skaveni, Upíři, Králové hrobek

vyvažovací strana - Ogři, žoldáci

Podle čeho poznáme, kdo je na které straně?
Podle kostýmů. Podle vašeho kostýmů musí být poznat, za jaký národ jedete. To je nutná podmínka. Vhodných předloh je na internetu dostatek. Pokud bude váš kostým nejasný, budete zařazeni mezi žoldáky a dle potřeby přeřazeni, aby byly starny vyvážené. Žoldáky pravděpodobně doznačíme šerpou.

Jak přísné budou požadavky na kostýmy?
Rozumné. Hráči s kostýmy, které jasně nepatří do jednoho z nabídnutých národů (např. skřeti, samurajové, indiáni, husiti) nebo kostýmy, které obsahují hrubé rušivé prvky (moderní látky, svítivé boty, nezakrytý jekor, rozstříhané tričko, ...) budou odesláni rovnou domů.
Na druhou stranu nebudeme po nikom chtít historické boty a nevadí nám (dobře povrchově řešené) náhražkové materiály (jekor, karimatka, pěnové čtverce, laminát, ...).

Nebude moc složité připravit si kostým?
Jsme si vědomi toho, že ne všichni jsou šikovní a tvořiví. Ale vždy můžete jet za středověkého vojáka, trpaslíka, lesního či temného elfa, kostlivce, zombii, barbara a další, celkem běžné role.

Budou se dávat životy za kostýmy?
Ano, klasicky:
2 životy - je alespoň zhruba poznat, ke které straně patříte, kostým moc neruší, ale celkově je chudý, nedotažený
3 životy - je dobře poznat, za jaký národ jedete, kostým je hezký, nic neruší
4 životy - kostým je výjimečný, krásný, zajímavý, do detailu dotažený

Budou nějaké další bonusy za obzvláště vydařené kostýmy?
Ano. Hráče s nejkrásnějšími kostýmy zveřejníme v Síni slávy :o)
Protože některé kostýmy podle předlohy jsou v boji nepraktické, budeme hezké kostýmy v individuálních případech zvýhodňovat. Například masivní chrániče ramen, které lze snadno zasáhnout, mohou být zcela vyjmuty z vašich zásahových ploch. Tyto kompenzace je dobré si dohodnout předem.
V závěrečné bitvě mohou hráči s hezkými kostýmy nebo s dobře připravenými rolemi dostat speciální pravidla navíc (gobliní fanatik s koulí, skavení sniper apod.). Chceme odměnit vaši tvořivost a nápaditost, ale kvůli přehlednosti a vyvážení hry nebudou tyto bonusy trvalé.

Hodnotí se jen kostýmy?
Ne. K dobré atmosféře akce lze přispět i dobře zahranou rolí, předem připravenými scénkami, vhodným blbnutím, podporou pohody a mnoha jinými způsoby. Pokud se během bitvy někdo bude opakovaně projevovat jako taková dobrá duše, může obdržet +1 život, nezávisle na kostýmu.
Velmi oceníme i hezky zahrané nebojující postavy (vlajkonoše, hudebníky, markytánky, okradače mrtvých, velitele - teoretiky apod. :-)

Mohu si na bitvu něco připravit?
Ano. V obědové pauze bude jako speciální program předvádění předem připravených soubojů. Nejhezčí a nejzábavnější souboje odměníme. Můžete si připravit hezký vlastní souboj (klidně i s vtipnou miniscénkou).

Je něco, co na bitvě nebude?
Z důvodů obtížné proveditelnosti a velkých nákladů nečekejte na bitvě jízdu, vozy, dobývací stroje apod. Pokud se nějaký nadšenec chce pokusit něco sestrojit, prosím, poberte to s námi ve velkém předstihu (zkusíme Vaše dílo zapojit do nějakého kvestu).

Mohu jet za konkrétní postavu?
Ano, ale nečekejte, že na bitvě dostanete odpovídající pravidla. Přeci jen, kdyby se nám na hře potuloval Nagash, Archeon, Gotrek, Teclis apod. s odpovídajícími schopnostmi, neměli by tam ostatní co dělat.

Máte nějaké předlohy, jak by mohl vypadat hezký kostým?
Ano, zde je několik fotek krásných kostýmů z ročníku 2018 a našeho Warhammer larpu z roku 2016: